از هر دری 90

سه‌شنبه 11 اردیبهشت 1397 10:18 نویسنده: شیرین چاپ

- روز کار و کارگر به همگی مبارک باشد.

- من از تعطیلی این هفته اخیر حسابی لذت برده ام و بد عادت هم شده ام. کاش میشد آدم نیاز مالی به کار کردن نداشت. فکر کنم یک دنیای بی عیب و نقص آنیست که هر کسی بر مبنای علاقه ذاتی خود کار کند. ولی خوب ... زهی خیال باطل. فردا باید برگردم سر کار و از الان غمباد گرفته ام. توی این هفته کلی استراحت کرده ام، استخر رفته ام، دویده ام، از محل زندگی ام تا Mantova، Ferrara، Ravenna و Bologna رانده ام و برگشته ام. زمین خورده ام، زخم و زیلی شده ام ولی از رو نرفته ام و با دست و پای زخمی کیلومترها در روز راه رفته ام ... خلاصه که تعطیلات خیلی خوبی بود. 

- روز پنجشنبه هفته پیش بعد از صبحانه که در حال حرکت به سمت فررارا و راونّا بودیم موقع رد شدن از خیابان ناجور افتادم زمین. سالها بود که اینطور روی زمین پهن نشده بودم! بواقع زمین خوردن هایم خیلی مختصر و در حد سکندری خوردن بود، لامصب ایندفعه طوری ولو شدم که اگر شوالیه محترمی که نزدیکم بود بلندم نمی کرد نمی دانم چقدر طول می کشید که خودم را جمع و جور کنم. یاد سالهای دور بچگی افتادم که همیشه خدا دست و پای زخمی داشتیم و عین جنگجوها بنظر می آمدیم. دامن پایم بود و زانو ناجور زخم شد. اگر اینطور نبود احیانا شلوارم زانویش می رفت ولی پوستم کنده نمیشد. 

- در ادامه بند قبل، بند ساعتم کنده شد و آرنجم هم ترتیبش داده شد، لاک ناخن هایم هم خراب شد (آخ آخ از این بیشتر از همه دلم سوخت! هاهاها) فوری رفتم داروخانه در همان نزدیکی و بردنم نشاندند پشت یک پاراوان و دکتر داروخانه آمد برای ضدعفونی و پماد آنتی بیوتیک و پانسمان. اعتراف می کنم که بیشتر دچار اضطراب سقوط بودم تا درد دست و پا. هر چند درد زخم ها هم شوخی نمی کردند. اما خوب، نشان به همان نشان که آنروز با همان پای چلاق بیش از صد کیلومتر رانندگی کردم و بیش از یازده کیلومتر راه رفتم. شب دوباره برگشتم Mantova و رفتم داخل اتاقم. می خواستم کمی استراحت کنم و بعد برای شام بیرون بروم. بنظر شما از رو رفته بودم؟ نخیر ... دلم نیامد روزهای تعطیلم را حرام کنم و دامن و کفش پاشنه بلند نپوشم. زندگی روزهای عادی به آدم اجازه نمی دهد آنطور که می خواهد لباس بپوشد و همیشه با حسرت پوشیدن دامن و پیراهن و کفش پاشنه بلند می مانم. 

- وقتی در حال سفر کردن به ایتالیا هستید سعی کنید پولتان را خرج هتل های گرانقیمت نکنید. البته اگر بودجه سفرتان نا محدود است حرفی نیست، اما اگر مثل من حقوق بگیر هستید و قرارست روش بهینه را برای خرج کردنش انتخاب کنید از Bed & Breakfast ها غافل نشوید. بسیار تر و تمیز و خوب هستند، وای فای دارند و تمام امکاناتی که برای اقامت لازم است. اتاق ممکن است کوچک باشد و از لوکس هتل ها خبری نباشد اما در نظر داشته باشید که شما قرار است در حال حرکت باشید و از دیدن جایی که درش هستید لذت ببرید و نه از تماشای در و دیوار اتاقی که توش می خوابید. پس یک اتاق تمیز، ملحفه و حوله هایی که هر روز عوض می شوند، یک صبحانه خوب، وای فای و سرویس های بهداشتی خوب و مدرن کافی اند. لااقل من اینطور فکر می کنم.

خوب فعلا همین.