Titanic

یکشنبه 12 شهریور 1396 15:18 نویسنده: شیرین چاپ

چند روز پیش وقتی آگهی پخش چندین باره تایتانیک از Canale 5  را دیدم، یکباره یاد موسیقی متن فیلمش افتادم. آنقدر این موسیقی را دوست دارم و از شنیدنش زیر و رو می شوم که حد ندارد. آن تم ایرلندی و فلوت خیلی به دل می نشیند و عشق محزون شیرینی دارد. نمی دانم چرا یادم نبود جیمز هورنر دو سال پیش فوت کرده بود. خواندن بیوگرافی اش حالم را طوری کرد که انگار فرد مهمی را همین الان از دست داده باشم. چقدر حیف است واقعا ... اخبار پر است از جانورانی که می دزدند، می کشند، به زنان بالای شصت سال و حتی هشتاد ساله تجاوز می کنند، آنوقت کسانی مثل جیمز هورنر یا مریم میرزاخانی می میرند! دنیا جای غزیبی ست واقعا.

یادم است سلین دیون تعریف می کرد چطور از طرف هورنر دعوت شده بود برای گوش کردن به آهنگی که تصنیف کرده بود و می خواست  توسط سلین دیون اجرا شود. جیمز مثل خیلی موسیقیدانان صدای خوب و موزونی نداشت و اجرای My heart will go on  با تک نوازی پیانوی جیمز و صدایش فقط باعث خنده شده بود. باقی ماجرا را البته همه می دانند ... که در نهایت و علیرغم مضحک بنظر رسیدن آن اجرا، سلین دیون خواننده آن قطعه شد و ...

حالا بماند که حتی برای منی که عاشق دلخسته کارهای سلین دیون هستم، این ترانه جزو محبوب هایم نیست. اما موسیقی متن فیلم تایتانیک برایم همیشه زنده است و محبوب.

اگر دوست داشتید آنرا گوش کنید می توانید اینجا کلیک کنید.