من یک روز گرم تابستان، دقیقا یک روز سیزده مرداد ...

دوشنبه 9 مرداد 1396 19:49 نویسنده: شیرین چاپ

... ساعت سه و ربع کم بعد از ظهر عاشق شدم.


با این پیغام و آدرس به این پست، از طرف نوشی دعوت شدم به انتخاب عاشقانه ترین فیلمی که تا بحال دیده ام. 

همیشه با انتخاب "ترین" مشکل داشته ام. چون بهترین، با معنا ترین، عاشقانه ترین، غمگین ترین، شادترین، خاطره انگیزترین ... کتاب، فیلم، موسیقی، ترانه، منظره، سفر ... همیشه بیش از یکی، دو تا ... ده تا و بلکم صد تا هستند! لااقل برای من اینطور است. آنقدر زیادند ترانه ها و فیلم ها و خاطره ها و سفرها و ... که در تار و پودم هستند و همفاز با امواج احساساتم که حتی حرف زدن در موردشان مرا دچار زحمت و سختی می کند. 

دروغ چرا ... کمی هم همان توداری و رازنگهداری ست که باعث می شود خیلی حرفها را حتی در مورد دلخواه هایم بازگو نکنم. دلخواه ها، خیلی حرفها را از رازها برملا می کنند!

با همه این حرف ها و توضیحات و برای رد نکردن دعوت نوشی، اولین فیلمی که بنظرم می آید که اتفاقا یک فیلم عاشقانه قشنگ و یک ترانه عاشقانه قشنگ و خاص را همزمان در بر می گیرد معرفی می کنم:

Bicentennial Man

Then you look at me


چرا این فیلم را دوست داشتم/دارم؟ چرا آنرا عاشقانه و باشکوه می دانم؟ چون معتقدم بزرگی هر عشقی در بزرگی تلاشی ست که برای آن می کنی و در بزرگی و اهمیت آنچه که بخاطر آن عشق حاضری از دست بدهی. 

راستی ... تا بحال عاشقی کرده ایم؟!


پی نوشت: همانطور که در جواب نوشی در نظر اول نوشته ام، به خودم اجازه نمی دهم اسم از کسی بیاورم اما تمام شما عزیزانی که ممکن است مایل باشید را دعوت می کنم به نوشتن در مورد عاشقانه مورد علاقه خودتان. قرار است یادی کنیم از ایرج پزشکزاد و شاید که قدردانی ای باشد از حس ها و خنده هایی که با "دائی جان ناپلئون" به ما هدیه کرد.


نظرات (7)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
میله بدون پرچم
سلام
فیلم عشقانه چی هست!؟
واقعاً چیزی به ذهنم نرسید!
......
اما در مورد نفرین پست بعدی در باب رئیس‌ها یک نکته کوچک هست که با توجه به آن نیاز به نگرانی از بابت طلب مرگ کسی را کردن برطرف می‌شود! آن هم این است: نه که خدا (بر فرض وجود) همچین منتظره کلام از دهان ما منعقد بشه تا اجراش کنه!! لذا چون مرجع فعل ایشان هست خیالت راحت باشه
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام میله.
عیبی نداره :)))
بله واقعا نمیشه باهاتون مخالفت کرد! به قول یکی از دوستان قدیمی که می گفت ول کن بابا! خدا کلا گوشش عفونت گرفته و نمی شنوه! به قول شما، بر فرض وجود البته.
سروش
مقیاسی ک برای اندازه‌گیری بزرگی عشق ذکر کردین، جالب و تامل‌انگیزه.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با خیلی از فیلم ها گریسته ام و تا مدتها ذهنم رو درگیر کردند. اما این یکی رو هر بار بخوام به یک عاشقانه ی دوست داشتنی فکر کنم، میاد تو ذهنم

چه خوبه میشه برات کامنت نوشت
امتیاز: 0 0
پاسخ:

بعضی تصاویر و داستان ها توی تار و پود آدم بافته میشن انگار نسرین جون.
ممنون از محبتت. هر وقت دلت می کشه برام ای میل بنویس نسرین جون. اونجا راحت ترم و بی سانسورتر می نویسم!
framarz
سلام شیرین عزیز.خوب هستی؟


فیلم Le Bonheur از Agnès Varda
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام فرامرز عزیز. ممنون :)))
نه ندیدم. نگاه کردم دیدم یک فیلم خیلی قدیمیه. باید قشنگ باشه.
خیلی ممنون
امتیاز: 0 0
NOTEBOOK

الآن این فیلم اومد توی نظرم. بازم یادم بیاد بر می گردم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
فکر کنی اسم ها به دهنت هجوم میارن نسرین جون :)))
نوشی http://http:/
مرسی شیرین نازنین، فقط کاش تو هم دوستانت رو به بازی دعوت کنی.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
اختیار داری نوشی.
چی بگم ... بگذار راستش را بگم : بلاگ نویسی متاسفانه خیلی منسوخ شده و معدود دوستانی که هنوز در بلاگشان می نویسند هم در مقابل یک بی حوصله بداخلاق مثل من که نظرات بلاگش را هم می بندد حق دارند به جهنم حواله ام کنند!