کمی در هم و برهم

پنج‌شنبه 5 مرداد 1396 21:13 نویسنده: شیرین چاپ

- نقل از صفحه مسعود سلطانی:

یک نفر با سابقه شرارت و سرقت و داشتن ۱۳۰ شاکی با قید وثیقه آزاد می‌شود اما آن قدر هر کی هر کی است که دو روز بعدش ماشینی را با کودکی ۸ ماهه می‌دزدد و یک هفته طول می‌کشد تا او را در "مخفیگاهش" پیدا کنند. مخفی‌گاهش. چنین فردی با تجهیزات الکترونیک تحت مراقبت نیست که کجاها تردد می‌کند، اما عوضش امنیت داریم و اگر کسی که برای نوشتن چند خط در ف ی س ب و ک یا نشریه‌ای دستگیر شده است، دست توی دماغش بکند، راپرتش را می‌دهند.


- یک دوست خوب ِ نادیده برایم می نویسد:

سلام این پست اهسته با نسیم یک جوری بود 
انگار هم دلی توش نبود

در متفاوت بودن سلیقه ها که اصولا شکی نیست و منهم هرکز انتظار ندارم هر چه می نویسم مورد پسند باشد و مورد توافق همگان. برعکس، اگر همیشه مطابق میل همگان باشم به شدت ناراحت و نگران می شوم! کسی که مایه دردسر و اذیت یا حتی نفرت هیچکس حتی مخالفانش نباشد به نظر من بهتر است یک گور بکند و تویش بخوابد چون بواقع با یک جسد هیچ تفاوتی ندارد.

اما برگردیم به پاسخ شما دوست عزیز، صحبت من در ان پست اشاره به "قاچاق انسان" است که برای قاچاقچی هایش ثروت هنگفت و برای قربانیانش مرگ در مدیترانه و یا فلاکت در کشورهای مقصد بهمراه دارد. به نظر شما دقیقا با کجای چنین تجارتی باید همدلی کنم؟ من آدم واقع بینی هستم و تلخی های واقعیت را با "انشالله که گربه است" نادیده نمی گیرم. دلسوزی برای این قربانیان تشویقشان به سفر با قایق های زهوار دررفته قاچاقچی ها و پرداخت هزینه سنگینی که خیلی اوقات پول جانشان می شود نیست. برای اکثریت قریب به اتفاق این افراد هیچ آینده ای در اروپا وجود ندارد. اروپا سالهاست که اقتصاد راکدی دارد و در توانش نیست دست و دلبازی کند و تازه واردی را نان و کار بدهد. فقط کافیست یه صورت این افراد نگاه کنید تا ببینید چقدر آن پست عالی کامشین با عنوان زامبی، صادق است. 

دلسوزی های دروغین و مرگبار به من تعلق ندارند. ترجیح میدهم تلخ بمانم و راستگو و هر چیز را با اسم خودش بنامم و نه با آنچه که به مذاق عموم خوش می آید. جزو جرگه پلیتیکالی کورکت ها نیستم. قیمتش را هم می پردازم. درست مثل اریانا فالّاچی که فقط بخاطر راست گفتن به نژادپرستی محکوم شد و هر گوشه دنیا عده ای بی سواد که حتی ده صفحه از کتابهای اخیر و مقاله هایش را نخوانده اند طوطی وار تکرار می کنند: یک فاشیست ِ نژاد پرست بود! وقتی می پرسی در کدام مقاله اش و کدام کتابش اینرا خواندی و فهمیدی و می بینی نخوانده و فقط شنیده است!

به شما و تمام کسانی که علاقمند به این مقوله هستند توصیه می کنم پیگیرانه تر موضوع را دنبال کنید و اخبار را خوب و با دقت گوش کنید. اطلاعات دقیق در مورد قاچاق انسان و بیزینس پردرآمدی که بین آفریقایی های آدم فروش و ان او جی های فرصت طلب است، به وفور در دسترسند. کافی ست تصمیم بگیریم به دانستن واقعیت ها و نه اشک ریختن و گوش کردن به داستان های دروغین پوپولیست ها.


- اگر مایل هستید این فیلم را نگاه کنید. عاشق این زن هستم! عاشق قدرتش، استقامتش، تلاشش، از پا ننشستنش، عاشق زیبایی و خودنمایی اش هم هستم! در بیست و نه سالگی هنوز ملکه شنا بودن و رکورد روی رکورد شکستن را فقط Federica Pellegrini از عهده اش بر می آید. یک Legend!